2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ledsagarservice och avlösarservice enligt LSS
Beskrivning: Upphandlingen avser utförande av ledsagarservice och avlösarservice i hemmet enligt lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS) för barn, ungdomar och vuxna som är folkbokförda i Linköpings kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116198:Lot:1