2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för Beslutsstöd och verksamhetsplanering Salems kommun
Beskrivning: Saas-tjänst för Systemstöd för Beslutsstöd och verksamhetsplanering samt produktnära tjänster. Omfattningen redovisas i sin helhet i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: TI 2024-1015
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förhandlat förfarande med föregående annonsering enligt LOU kap 6. Upphandlingen är delad i två steg en ansökningsfas och en anbudsfas. Mer information om förfarandet lämnas i steg 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72210000 Programmering av programpaket, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: TI 2024-1015: Systemstöd för Beslutsstöd och verksamhetsplanering Salems kommun