702576-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Transportera bort och behandla förorenat processvatten, Halmstad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transportera bort och behandla förorenat processvatten, Halmstad
Beskrivning: Uppdraget innebär att transportea bort och behandla förorenat processvatten från en ytbehandlingsfabrik i Halmstad enligt rekommendationerna i konsultrapporten som genomfördes i steg 1.
Intern identifierare: KFM 20030-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000