702606-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skrivare och kurvskrivare – Multifunktionsmaskiner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMultifunktionsmaskiner
BeskrivningUpphandlingen består av två delar enligt följande: Del 1 omfattar köp av nya multifunktionsmaskiner inklusive programvaror, leverans, service och underhåll samt toner. Även tjänster som är hänförliga till uppdraget omfattas. Del 2 omfattar underhåll och service av befintliga multifunktionsmaskiner samt toners och förbrukningsdelar till dessa. Även tjänster som är hänförliga till uppdraget omfattas.
Intern identifierare2025-168
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30232100 Skrivare och kurvskrivare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000