702632-2022 - ResultatSverige-Malmö: Anläggningsarbeten för kraftledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal entreprenader 0,4-24 kV
Referensnummer: 22/176
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231400 Anläggningsarbeten för kraftledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende entreprenader i 0,4-24 kV elnät inklusive nätstationer.
Entreprenaderna avser arbeten för t ex kablifiering och förändringar i nätet p.g.a. elkvalitetsproblem, ledningsflyttning och anslutningsärenden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232200 Arbeten för kraftledningar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen