2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grossist Mjölby, Motala
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Huvudgrossist inklusive grönsaker, frukt och potatis. Här ingår även skalade och beredda grönsaker, rotfrukter och potatis. Avtalet innefattar leverans till enheter i Bilaga 1. Leveransenheter Mjölby samt Bilaga 2. Leveransenheter Motala
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111672:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15800000 Diverse livsmedel