See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gymnastik- och idrottsmateriel
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för inköp och leverans av idrottsmaterial och gymnastikutrustning till upphandlande myndigheter, för avrop vid behov under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 Idrottsmateriel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115698:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37420000 Gymnastikutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 Gymnastikutrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115698:Lot:2