702727-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Interimschefer till vården
Referensnummer: SÖS 2022-1393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal avseende interimschefer till Södersjukhusets vårdverksamheter. Interimschefen ska vid ordinarie personals frånvaro eller i väntan på nyrekrytering kunna gå in och tjänstgöra tillfälligt för kortare eller längre uppdrag. Mest vanligt förekommande bedöms vara uppdrag på heltid i 4–6 månader.
Upphandlingen är uppdelad i två delområden:
•Delområde 1 Vårdchefer
•Delområde 2 Vårdenhetschefer
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen