See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Passagesystem och inbrottslarm
Beskrivning: Upphandlingen är uppdelad i två delar. Ett ramavtal för servicearbeten för hela Bs bestånd som omfattar installationer och reparationer av Bs passagesystem och inbrottslarm. Det andra ramavtalet för projekt i form av framtida förnyade konkurrensutsättningar där projekt uppskattas överstiga 200 000 SEK.
Intern identifierare: HFAB 2025/00184
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1767624-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtal - Servicearbeten
Beskrivning: Ett ramavtal för servicearbeten för hela Bs bestånd som omfattar installationer och reparationer av Bs passagesystem och inbrottslarm som uppskattas understiga 200 000 SEK.
Intern identifierare: 1767623-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ramavtal - Projekt
Beskrivning: Ett ramavtal för installation av helt nya anläggningar, utökning/utbyggnad av befintliga anläggningar i systemet i form av FKU som uppskattas överstiga 200 000 SEK.
Intern identifierare: 1767625-2