2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster och mindre byggentreprenader
Beskrivning: Byggtjänster i hela landet, uppdelat i rikets tre regioner, med tre leverantörer per region. Rangordning upp till två mnkr, FKU 2-15 mnkr (exklusive ätor). Totalentreprenader inklusive projektering, utförande och samordning, för exempelvis reparation, underhåll, ombyggnationer, mindre tillbyggnader och i förekommande fall mark och anläggninsarbeten.
Intern identifierare: 3.2.1-2024-15195
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del