Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeriprodukter - Crème fraiche, fil- och yoghurtprodukter
Referensnummer: 2022/3134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun tillsammans med Olofströms kommun och Sölvesborgs kommun inbjuder till anbudsgivning gällande Mejeri - Crème fraiche, fil- och yoghurtprodukter.
Anbud kan läggas på en eller flera kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15500000 Mejeriprodukter, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15551000 Yoghurt och övriga syrade mjölkprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen