70288-2019 - ResultatSverige-Stenungsund: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konferenstjänster
Referensnummer: 0767/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att förse Beställaren (Stenungsunds kommun, Orust kommun och Södra Bohusläns Räddningstjänstförbund) med konferenstjänster av varierande slag under avtalstiden.
Upphandlingen omfattar kategorierna, konferens under dagtid samt konferens med övernattning för såväl mindre som större sällskap inom ett begränsat geografiskt område.
Avtalet gäller från och med 2017-06-01 och gäller till och med 2020-05-31. Beställaren har möjlighet till en (1) förlängning i maximalt 12 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen