702907-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster avseende byggnader – Teknisk konsult Arkitekt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk konsult Arkitekt
BeskrivningUpphandling av ramavtal för arkitekter. Ramavtal tecknas med tre (3) leverantörer.
Intern identifierareSKAB2024-000131
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningRamavtal för arkitekter. Maximalt tre (3) leverantörer erhåller avtal.
Intern identifierareTeknisk konsult Arkitekt