2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende kommissionärstjänst
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal avseende kommissionärstjänst beträffande försäljning av statens egendom, med vilken här främst avses Försvarsmaktens övertaliga mängdmateriel och fordon. Försäljningen kommer att utföras i kommission. Försäljningsobjekten är den svenska statens egendom till dess att kommissionären har försålt materielen. FMV lämnar ingen garanti för att kommissionärsuppdraget omfattar ett visst antal försäljningar eller viss volym materiel.
Intern identifierare: 24FMVU3053
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal avseende kommissionärstjänst