703-2022 - ResultatSverige-Luleå: Behandlingsbritsar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fysioterapi; utrusning, hjälpmedel, träningsprodukter och förbrukning, Region, 2021
Referensnummer: 21/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192150 Behandlingsbritsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser regiongemensam upphandling av fysioterapiutrustning och förbrukningsmaterial för Region Norrbotten, Region Västerbotten samt Region Jämtland Härjedalen.
Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen.
Upphandlingen kommer att ligga ute under hela sommaren med inhämtning av anbud i mitten av september.
Begränsade möjligheter att besvara frågor föreligger under v.25 samt v.27-31 pga. semesterperioder
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33155000 Utrustning för fysisk behandling, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 37440000 Träningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen