703100-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Aktivrullstolar - länsgemensam
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAktivrullstolar - länsgemensam
BeskrivningUpphandling av aktivrullstolar till KHS (Kommunal hjälpmedelssamverkan i Kalmar län) som ska täcka samtliga 12 kommuner i Kalmar läns behov av aktivrullstolar.
Intern identifierareU-113-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del