703132-2023 - ÄndringSverige-Alvesta: Laddningsanordningar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laddboxar
Referensnummer: 2023-482
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Alvesta kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivningavseende publika laddstolpar.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligtvillkor i upphandlingsdokumenten.
Avtalstid
Avtalet beräknas träda i kraft 2024-01-01 t.o.m. 2026-01-01 med möjlighet till två års förlängning, ett år i taget, till och med 2028-01-01 Avtal förlängs per automatik om inte uppsägning skriftligen meddelats leverantören senast tre månader före avtalsperiodens utgång.
Takvolym
Takvolymen för detta avtal är satt till 20 miljoner under avtalsperioden gäller för kommunen och samtliga avrops berättigade bolag