703148-2022 - ResultatSverige-Falun: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koagulationsinstrument med tillbehör
Referensnummer: RS 2022/748
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 2 stycken koagulationsinstrument för uppkoppling till befintlig automationsbana samt 4 fristående koagulationsinstrument och avtal för förbrukningsmaterial, reagens, kalibratorer, systemlösning och kontrollmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434520 Apparater för analys av blod
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen