703312-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar – Nya och begagnade containrar till återvinningscentral
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNya och begagnade containrar till återvinningscentral
BeskrivningSigtuna Vatten & Renhållning AB, Håbo kommun, Upplands-Bro kommun och Knivsta kommun, genom Sigtuna kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av Ramavtal avseende Nya och begagnade containrar till återvinningscentraler
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1 - Nytillverkade containrar till återvinningscentral
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91559:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44613000 Stora containrar
Optioner
Beskrivning av alternativenService
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2 - Begagnade containrar till återvinningscentral
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91559:Lot:2