2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbrukningsartiklar för kärl och aorta intervention
Beskrivning: Upphandlingen omfattar förbrukningsartiklar inom kärl och aorta intervention (ej Cardiologi) inom följande produktområden: - Introducer - Kateter - Ballonger - Ledare - Closure devices - Stentgrafter - Stentar - Emboliseringsmaterial - Övrigt
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100532:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar