703325-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Lastvagnar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastvagnar
BeskrivningBeställaren distribuerar cirka trehundrafemtio (350) vagnar om dagen inom ramen för sitt uppdrag och omsätter fyrahundrafemtio (450) vagnar till förvaring av artiklar som plockas på lagret för att leverera till olika verksamheter inom Region Stockholm per dag. Medarbetarna på lagret drar vagnar med truck genom lagret och har en till fyra (1-4) vagnar samtidigt ihopkopplade. Vagnarna ställs sedan av Beställare till anvisad plats på lagret och dras in manuellt av Beställarens distributörer.
Intern identifierareDnr 2023-48
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000