703380-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Kommunikationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikationstjänster
BeskrivningUpphandling av ramavtal för köp av Kommunikationstjänster inom nedan anbuds-/avtalsområden: · Strategiska och konceptuella kommunikationstjänster · Taktiska och kreativa kommunikationstjänster
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUTVÄRDERING ANBUDS-/AVTALSOMRÅDE 1 Strategiska och konceptuella kommunikationstjänster
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85456:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUTVÄRDERING ANBUDS-/AVTALSOMRÅDE 2 Taktiska och kreativa kommunikationstjänster
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85456:Lot:2