703391-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hygienartiklar – Kemisktekniska produkter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKemisktekniska produkter
Beskrivningupphandling av kemisktekniska produkter vilket avser till exempel golvvårdsprodukter, rengöringsmedel, diskmedel, sköljmedel, tvättmedel, hygienprodukter och handdesinfektionsmedel
Intern identifierareRJL 2023/1885
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33711500 Hudvårdsprodukter, 33711600 Hårvårdsprodukter, 33741000 Handvårdsprodukter, 33741300 Handsteriliseringsmedel, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000