703425-2022 - ResultatSverige-Älmhult: Konsulttjänster för bullerkontroll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bullerutredning konsult - ramavtal
Referensnummer: 22/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänst för Bullerutredningar inom Älmhults kommun.
Kommunen avser teckna ramavtal med tre (3) leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen