2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dagvatten- och skyfallsutredningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsulttjänster avseende dagvatten- och skyfallsutredningar. Beräkningar för volymer och redovisning av status avseende dagvatten och skyfall inom ett visst område, enligt avropat uppdrag. Beräkningar ska göras för befintliga förhållanden men även för nytillkommande bebyggelse och infrastruktur.
Intern identifierare: 2023-00079IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000