2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekologiskt nötkött
Beskrivning: Orust kommun upphandlar ramavtal avseende löpande leveranser av ekologiskt nötkött till kommunens (beställarens) produktionskök. Även övriga verksamheter inom kommunen ska kunna avropa på ramavtalet. Beställaren avser att teckna ramavtal med en leverantör. Avtalets värde uppskattas till ca 1 miljon kronor per år. Beställaren garanterar ingen bestämd volym. Antagen leverantör ska ha kapacitet att kunna tillgodose beställarens faktiska volym under hela avtalsperioden. Ramavtalstiden är tre (3) år med möjlighet till förlängning med ett (1) år, totalt fyra (4) års ramavtalstid.
Intern identifierare: Dnr. 60-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15111000 Nötkött
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000