Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd Tillgänglighetsanpassningstjänster
Referensnummer: UH-2022-431
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommunkoncern har behov av ramavtal för Konsultstöd Tillgänglighetsanpassningstjänster. Upphandlingen är uppdelad i två delområden (Tillgänglig webb och Tillgängliga dokument).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Konsultstöd Tillgänglighetsanpassningstjänster område 1 Tillgänglig webb.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79996100 Dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal 2+1+1 år
Konsultstöd Tillgänglighetsanpassningstjänster område 2 Tillgängliga dokument.
Del nr: 2