Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering Gamlestans fabriker
Referensnummer: 22/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster för projektering av en kaj på södra sidan Säveån lika den som är byggd på Norra sidan.
En gångbro, detaljprojektering av allmän platsmark på området Gamlestans fabriker.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen