2. Förfarande
Förfarande
Titel: Efterbehandling av Södra Vi fd impregneringsverk
Beskrivning: Entreprenadarbetena består av schaktsanering, jordtvätt samt lastning och transport till godkänd mottagningsaläggning.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116678:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45112340 Marksanering, 45111100 Rivning, 45112500 Schaktning, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90522000 Tjänster i samband med kontaminerad jord