2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultförmedlartjänst 2024
Beskrivning: Upphandling av konsultförmedlingstjänst för AB Transitio och avropsberättigade i bolagets ägarkrets. De verksamhetsområden där Transitio har sina primära behov av tekniskt konsultstöd är inom upphandling, underhåll och förvaltning av nya och befintliga spårfordon.
Intern identifierare: ABT23/1526
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Ytterligare klassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71356000 Tekniska tjänster, 71356300 Tekniska stödtjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000