Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem, DIS, avseende inköp av truckar inklusive tillhörande service
Referensnummer: A663.313/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42415200 Truckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten inbjuder leverantörer att deltaga i myndighetens dynamiska inköpssystem, DIS, avseende inköp av truckar inklusive tillhörande service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42415200 Truckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen