Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänst Kockar och måltidsbiträden
Referensnummer: 2022-2656
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bemanning av kockar och måltidsbiträden för Kriminalvårdens verksamheter, bemanning av vakanser akut och långsiktigt. Upphandlingen avser Stockholmsområdet.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.2.4.