2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal förbrukningsmaterial och reservdelar svets
Beskrivning: Uddevalla kommun behöver upphandla ett nytt ramavtal gällande förbrukningsmaterial och reservdelar svets.
Intern identifierare: KS/2025:807
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 34913000 Diverse reservdelar, 42600000 Verktygsmaskiner, 42660000 Verktyg för lödning, hårdlödning och svetsning; maskiner och utrustning för anlöpning och varmsprutning, 42662000 Svetsutrustning, 42662100 Elektrisk svetsutrustning, 42662200 Oelektrisk svetsutrustning, 44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter, 44310000 Metalltrådsprodukter, 44315000 Valstråd, 44315100 Svetstillbehör, 44315200 Svetsmaterial, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000