See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkartjänster
Beskrivning: Region Värmland ska upphandla ramavtal för hantverkartjänster inom följande fackområden: - Byggservice - Styr - Mark - Tak- och plåtarbeten - Måleri - Golv- och mattläggning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Byggservice - Centrala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 45432110 Golvläggning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Byggservice - Östra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Byggservice - Västra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Byggservice - Norra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Styr - Centrala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Styr - Övriga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Mark - Centrala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Mark - Östra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Mark - Västra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Mark - Norra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Tak och plåt - Centrala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Tak och plåt - Östra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Tak och plåt - Västra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Tak och plåt - Norra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Måleri - Centrala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Måleri - Östra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Måleri - Västra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Måleri - Norra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Golv- och mattläggning - Centrala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Golv- och mattläggning - Östra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Golv- och mattläggning - Västra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Golv- och mattläggning - Norra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87058:Lot:22