See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-konsulter
Beskrivning: Bostads AB Mimer upphandlar följande konsultroller: Systemutveckling i Microsoft 365-miljö Infrastrukturarkitekt Lösningsarkitekt Systemspecialist/tekniker Säkerhetstekniker
Intern identifierare: 202382
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområden
Beskrivning: Upphandlingen avser IT-konsulter. Upphandlingen är indelad i två anbudsområden.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Systemutveckling i Microsoft 365-miljö (Ifylls av anbudsgivare som lämnar anbud på anbudsområde 1)
Beskrivning: Anbudsområdet består av en konsultroll, systemutveckling Microsoft 365 och därtill relaterade applikationer
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Systemkonsulter (Ifylls av anbudsgivare som lämnar anbud på anbudsområde 2)
Beskrivning: Anbudsområdet består av fyra konsultroller, tekniker/systemspecialist, lösningsarkitekt, infrastrukturarkitekt, säkerhetstekniker.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kvalificeringskrav - Referenser (Denna del behöver ej besvaras av anbud som lämnas genom egenförsäkran)
Beskrivning: Upphandlingen avser IT-konsulter. Upphandlingen består av två anbudsområden.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kvalificeringskrav och sanningsförsäkran (Denna del behöver ej besvaras av anbud som lämnas genom egenförsäkran)
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Egenförsäkran (Denna del ifylls om anbud lämnas genom egenförsäkran)