2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende konsulttjänst, Besiktning Murverk för samtliga SFVs fästningar och skansar i västsverige.
Beskrivning: Ramavtalet omfattar att efter avrop från beställaren utföra säkerhetsbesiktning årligen. Avrop kan bli aktuellt även vid andra tillfällen. Uppdragen kan även omfatta fördjupade analyser. Besiktningarna är behovsanpassade och kan även förekomma i pågående projekt och entreprenader. Se AF-del för detaljer.
Intern identifierare: 3271/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000