Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containrar.
Referensnummer: 2017/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
SRV återvinning AB avser att tillgodose sitt behov av containrar genom ett ramavtal med en leverantör. Avtalsvärdet baserat på tidigare års statistik uppgår till 2 000 000 SEK per år, dock kan inga volymer garanteras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44613000 Stora containrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SRV återvinning AB avser att teckna ett ramavtal med en leverantör för inköp av containrar.