704358-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Informations- och marknadsföringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: KS-UH/2021:43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Profilprodukter som kommunens förvaltningar och bolag delar ut profilprodukter som gåvor till gäster, föreläsare och i samband med uppvaktningar av kommunens medarbetare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upp till cirka femton produkter tillhör ett bassortiment och ska alltid finnas i lager. Andra produkter byts ut och ersätts med nya när lagret är förbrukat.
Produkterna köps in, ägs och lagerförs av leverantören. Kommunens förvaltningar och bolag beställer produkter ur lagret via en webbshop som leverantören tillhandahåller. Leverantören ansvarar för distribution och fakturering. Leverantören ska erbjuda ett hämtlager i Karlstad för anställda att kunna hämta varorna själva om så önskas.