70436-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Säffle: Hjullastare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare, 15-18 ton, köp av 1 st.
Referensnummer: Tfnså 2017/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av en hjullastare som kommer användas på Östby Miljöstation.
Påbörjad upphandling genomförs i enlighet med gamla LOU.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen