704515-2022 - ResultatSverige-Arvidsjaur: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbets- och skyddskläder, skor och tillbehör
Referensnummer: UH-2022-110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet ska, för successiva avrop under Ramavtalstiden, omfatta ett heltäckande sortiment av arbetskläder, skyddskläder, tillbehör och skor.
Arvidsjaurs kommun agerar inköpscentral där de kommunala bolagen Arvidsjaurs Energi AB, Arvidsjaurs flygplats AB och Arvidsjaurhem AB har rätt men inte skyldighet att teckna egna avropsavtal med antagen leverantör, enligt villkor angivna i detta ramavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vi garanterar inte någon given volym under avtalsperioden.