704547-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter – Upphandling - Omsorgsboende Kusthöjden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling - Omsorgsboende Kusthöjden
BeskrivningUpphandlingen omfattar byggnads-, mark- och installationsarbeten för nygbyggnad av omsorgsboende samt Carorts och förråd beläget på Kusthöjden, ca 1 km från Örnsköldsviks centrum. Upphandlingen omfattar även en Option gällande spräningsarbeten för ledningar utanför fastighetsgräns. För detaljerad information se Administrativa föreskrifter och däri angivna handlingar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109417:Lot:1