704621-2024 - Resultat
Sverige – Kollektivtrafik på väg – Region Västerbotten Linje 22
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRegion Västerbotten Linje 22
BeskrivningLänstrafiken i Västerbotten AB avser att upphandla Linje 22 sträckan Norsjö - Skellefteå med trafikstart 2025-12-14
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97307:Lot:1