704627-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mikroskop – Atomic Force Microscope with IR spectroscopy capabilities (AFM-IR)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAtomic Force Microscope with IR spectroscopy capabilities (AFM-IR)
BeskrivningProcurement of an Atomic Force Microscope with infrared spectroscopy capabilities for the Microscopy Laboratory premises at MAX IV Laboratory, Lund University.
Intern identifierareV 2023/2279
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetAccelerated procedure is applied due to requirements from Lund University’s external financier for this procurement and due date for research grants.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38510000 Mikroskop
Ytterligare klassificering (cpv): 38433000 Spektrometrar, 38514200 Svepsondmikroskop, 38636100 Lasrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSupplier requirements - Qualification
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEquipment requirements