704697-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skannrar – Ramavtal Linjeskannrar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Linjeskannrar
BeskrivningRiksarkivet upphandlar ramavtal för bildfångstutrustning av typ linjeskanner.
Intern identifierareRA-KS 2023/01463
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38520000 Skannrar
Ytterligare klassificering (cpv): 38650000 Fotoutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000