704701-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Evenemang – Upphandling av kommunikations- och eventtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av kommunikations- och eventtjänster
BeskrivningUpphandlingen syfte är att anskaffa kommunikationstjänster för ekonomiska rapporter och medlemstidningen Dialog. Upphandlingen syfte är även att anskaffa eventtjänster för en årlig medlemsstämma och för event under Almedalsveckan.
Intern identifierare23/00174
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79952000 Evenemang
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79822500 Grafisk formgivning, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000