704733-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Hantverkartjänster till Högskolan Dalarna
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkartjänster till Högskolan Dalarna
BeskrivningHögskolan Dalarna bjuder in leverantörer att lämna anbud på ramavtal för hantverkartjänster. Det första avropet kommer göras under kvartal 1 2024 och avser uppdraget att bistå högskolan med hantverkartjänster i samband med flytt till nya Campus Borlänge. Uppdraget beräknas pågå mellan februari och december samma år, med tyngdpunkt under sommaren. Välkomna med ert anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92286:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45315100 Eltekniska installationer, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45420000 Snickerimonteringar, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 45454000 Ombyggnadstjänster, 44220000 Inredningssnickerier