Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbaserad rättsdatabastjänst
Referensnummer: 3.2.1-2022- 20713
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket har behov av webbaserade rättsdatabastjänster för att ge myndighetens medarbetare tillgång till snabb, lättillgänglig och sammanhållen juridisk digital information. Behovet inkluderar både bred och specifik information samt ett antal juridiska ämnesområden.
Upphandlingen omfattar tre anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 27 150 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48610000 Databassystem, 48614000 Datainsamlingssystem, 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen