704986-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Lerum: Markskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avtal för skötsel av idrottsanläggningar; ishall, fotbollsplaner mm
Referensnummer: KS22.815
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar avtal för skötsel och bemanning av Lerums kommuns ishall (Vättlehallen) och skötsel av fotbollsplaner (grus, gräs och konstgräsplaner).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77320000 Skötsel av idrottsplatser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling omfattar avtal för skötsel och bemanning av kommunens ishall (Vättlehallen) och skötsel av fotbollsplaner (grus, gräs och konstgräsplaner). Omfattningen i detalj framgår av upphandlingsdokumentet.