2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI: Naturbruksutbildning med inriktning hästhållning
Beskrivning: Jämtlands Gymnasieförbund (JGY) bedriver i dag naturbruksutbildning på gymnasienivå med inriktning hästhästhållning. JGY utför undervisningen i övriga ämnen i anslutning till yrkeskurserna. Övrig verksamhet såsom elevboende, lokaler och måltidsservice bedrivs sen tidigare i Alsen av Wången AB.Syftet med denna RFI att undersöka om det finns någon annan leverantör än Wången AB som kan vara intresserad av att lämna anbud.
Intern identifierare: 24/8
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning
Ytterligare klassificering (cpv): 03322300 Hästar