2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blododlingssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser automatiserat blododlingssystem till Karolinska Universitetssjukhuset vid Solna, Huddinge, Danderyds sjukhus, Södersjukhuset samt vid Södertälje sjukhus och Norrtälje sjukhus.
Intern identifierare: K 2025-4381
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1789706-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Intern identifierare: 1789707-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsutvärdering
Intern identifierare: 1789708-2